SON DAKİKA
Tarih : 2017.09.17 14:20:22

GÜYAD Genel Sekreterliğine Ahmet Oktay Kavas Getirildi

Güneş enerjisi ile ilgili farkındalığı artırmak amacıyla 2016 yılında kurulan Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği (GÜYAD ) Genel Sekreterliği’ne Ahmet Oktay Kavas getirildi. 1995 yılından beri elektrik enerjisi sektöründe çalışan yeni Genel Sekreter ETKB Yap-İşlet-Devret, Yap-İşlet projelerinde Bakanlığa danışmanlık yapmış, Elektrik Piyasası Kanunun yayımlanması sonrasında yeni piyasa yapısının ilk oyuncusu olan Elektrik Üreticilerinin kurduğu Derneğin Müdürlüğünü yapmıştır. Sonrasında portföyünde HES ve JES projeleri olan bir şirkette Genel Müdürlük yapmıştır. HES projelerinin devreye alınması sonrası şirketin enerji sektörüne yeni yatırım yapmak istememesi sonrasında işi bırakmıştır.
 
Elektrik Enerjisi sektörünün önemli şirketlerinin katılımları ile kurulan Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği başta Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cem Özkök , “Yönetim Kurulu Üyeleri ve sektörün değerli üyelerinin katkıları ile elektrik enerjisi piyasasında sadece güneş enerjisi yatırımcılarını temsil etmeyip tüm sektörün kamu ile birlikte geliştirilmesine katkı sağlamak amacındayız, bu amaca ulaşmak için GÜYAD Genel Sekreteri olarak Ahmet Oktay Kavas'ın bilgi ve birikiminin GÜYAD ve Elektrik Sektörüne katkı sağlayacağını ummaktayız .” dedi.
 
Dernekte; Akfen Holding, Altek Alarko, Borusan Enbw, Cengiz Enerji, EnerjiSa, Enerya, Engie, Erikoglu Yatırım, Güriş Holding, Kibar Holding, Limak Enerji, Polat Enerji, Seul Holding, T Dinamik Enerji, TeknoRay, Turcas ve Zorlu Enerji olmak üzere 17 kurucu üyeden meydana geliyor.

Yazarlar