SON DAKİKA
Tarih : 2017.08.15 17:16:46

Burkina Faso’da Yaralanan İstasyon Şefi Mustafa Çelik Türkiye’ye Getirildi

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da Aziz İstanbul isimli Türk restorana düzenlenen saldırıda ayağından yaralanan Türk Hava Yolları'nın Burkina Faso İstasyon Şefi Mehmet Mustafa Çelik Türkiye'ye getirildi.
 
Türk Hava Yolları'nın TK538 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 14:30'da Ouagadougou'dan İstanbul'a getirilen Çelik'i Atatürk Havalimanı'nda uçak altında THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı da karşıladı.
 
İlker Aycı, yaralanan Burkina Faso İstasyon Şefi Mehmet Mustafa Çelik'e uçak içerisinde bir süre sohbet etti. İlker Aycı Mustafa Çelik'e " Allah sevdiklerine bağışladı. Çok büyük geçmiş olsun. Böyle bir dönemde böyle bir zamanda orada bulunmak ve oradan sağsalim dönebilmen bizim için çok önemli ve çok kritik. Seni böyle sağlık , iyi görmek. İnşallah en kısa zaman da tedavini tamamlayıp ailenle beraber, inşallah ailenin başında vazifenin başında sağ salim göreeğiz. Biliyorum zorluklar hissettin orada. Alnınızda öyle yazıyormuş. Bizlere bundan sonrası için düşen tedbir almak. Dünyanın her yerinde operasyon yaparken dünyanın her yerinde değişik şeylerle muhattap olmakla ilgili riskler hep etrafımızda dolaşıyor. Bizlerde tedbirlerimizi daha sıkı alacağız. Doğru yerlerfe doğru zamanda bulunmak çok kritik. Ama Allah yardım etmiş. İnşallah ailenle birlikte şöyle tedavinin devamını da tamamlayalım. Ailemizin senin gibi şirketin içinde gazi olmuş üyelerimizin yeri daha bir başka. Allah şifa versin Allah beterinden saklasın. Allah seni bie bağışlamış." dedi. 
 
Daha sonra mikrofonlara konuşan Aycı; " Şu anda aramızdalar. Hamdolsun şuanda buraya kavuştu. Zor bir ortamda zor bir yerde kaldı. Ama orada metanetini kaybetmeden kardeşimiz orada dimdik durdu. Şimdi buraya sağsalim getirebilmiş olmak, bundan sonrada çalışanlarımız mensuplarımız şirketimiz Afrika'da olmaya devam edecek. Dünyanın her yerinde olmaya devam edeceğiz. Operasyonlarımız devam edecek. Tedbirlerimizi alarak daha dikkatli durarak. Bugün terörün yeri ve zamanı yok. Dünyanın her yerinde her an muhattap olabilirsiniz. Mustafa Bey kardeşimiz buna maruz kaldı. Ekibizim orada çok kısa süre önce ayrılmıştı .Ekibimizde daha önce ayrılarak bundan bir sıyrıldı. Mustafa yaşadı. Tedbirlerimizi alarak daha dikkatli olrak bu riskleri minimuma indirerek yönetmek görevimiz. Vazifemiz. Allah beterinden saklasın. Mustafa'yı da ailesine saklasın. Orada başka bir şirketin mensubu ölenler arasındaydı. Ona da Allah'tan rahmet diliyorum. Görev şehidi kardeşimize de Allah rahmet diliyorum. Başsağlığı diliyorum o şirkete. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Terörle mücadelinin bütün dünya da ne kadar önemli olduğunu, işbirliğinin beraber hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Küresel operasyon yapan bir şirket olarak küresel riskleri anlamak ve bunlara kavrayarak tedbir alarak yönetmek önemli bir iş. Dünya da giderek artan riskelere karşı yeni tedbirler yeni çalışmalar her zamana yapılmak durumunda. Bizlere elimizden geleni yapacağız. " dedi. 
 
Burkina Faso'da yaralan  İstasyon Şefi Mehmet Mustafa Çelik yuvaya dönmenin her haliyle güzel olduğunu belirterek ; İnsanın yuvaya dönünü her haliyle güzel .Orada yaklaşık 15-20 dakikalık seri saldırının içindeydim. O şirketten olan arkadaşım hemen yanımdaydı. Beni en çok etkileyen olay o oldu. Vücuduyla bana siper oldu desem yeridir. Ben önde o arkada olsaydı bugün benim cenazem gelip o yaşamış olacaktı. Allah ailesine sabır versin. iki tane çocuğu vardı. Beni etkileyen olay o oldu. 18 insanın vefat ettiği olayda sağ olarak memlekete dönmek güzel." dedi.
 
 
Bacağına bir kurşun isabet edip iki kurşunun da sıyırdığı Çelik'in tedavisi İstanbul'da devam edecek.Türk restorana ağır silahlarla ateş edilmesi sonucu biri Türk olmak üzere 20 kişi yaşamını yitirmiş 8 kişi de yaralanmıştı
 
 
 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar