SON DAKİKA
Tarih : 2017.11.04 16:23:22

Turkish Airlines Open’da Guinness Dünya Rekoru kırıldı

Dünyanın en iyi golfçülerini bir araya getiren Turkish Airlines Open Antalya Belek’te devam ederken, turnuvada mücadele eden İngiltere takımı, topu en hızlı şekilde golf deliğine atma konusunda ‘Guinness Dünya Rekorunu’ kırdı.
 
Tyrrell Hatton, Matt Fitzpatrick, Ian Poulter ve Matthew Southgate’den oluşan ve daha önce Fransa’nın elinde tuttuğu rekoru kıran İngiltere takımı, Güney Afrika ekibini kıl payı geçti. Fransızlar geçtiğimiz yıl İspanya’da 4 kişilik relay takımıyla dünya rekoru denemesi için asgari mesafe olan 457,2 metrelik deliği 34.87 saniyede tamamlayarak rekora imza atmışlardı. Fransızlar bu kez iki rakibinin de gerisinde kalırken, İngiltere ve Güney Afrika 15’inci delikte başa baş gitti.
İngiliz golfçüler rekorun sahibi oldu
Tedirgin bir bekleyişin ardından İngiltere’nin 32.7 saniyelik zamanla Güney Afrika’nın 32.9 saniyelik rekorunu kıran takım olduğu duyuruldu. Hatton’ın başlangıç vuruşundan sonra Fitzpatrick approach (yaklaşma) vuruşunu oynadı. Poulter yakına oynadı ve Southgate topu yeni dünya rekoruna yuvarladı. Rekorun ardından İngiltere golf takımının üyesi Matt Fitzpatrick, "Zorlu bir mücadelenin ardından Turkish Airlines Open’da dünya rekorunu kırıp adımızı tarihe yazdırmış olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Umarım rekoru uzun süre koruruz" dedi.
Türk Hava Yolları Kurumsal İletişim Başkanı Seda Kalyoncu, "Türkiye ve Turkish Airlines Open’ın bu rekorun kırıldığı yer ve organizasyon olması, Antalya’da golf dünyası için son derece keyifli geçen bir haftanın bizler için gurur verici bir parçasıydı. Turkish Airlines Open’ın gelecek yıllarda da golf tarihine geçecek başarılara tanıklık etmesini ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.
Rekor denemesi, European Tour Race to Dubai’nin sondan üçüncü turnuvası olan ve 78 sporcunun 7 milyon dolar ödül için yarıştığı Turkish Airlines Open’ın ilk gününde gerçekleşti.
Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olan Türk Hava Yolları, golf sporuna uzun yıllardır destek veriyor. Küresel taşıyıcı, dünyada 100 noktada düzenlenen Turkish Airlines World Golf Cup ve European Tour’un en önemli turnuvalarından biri olan Turkish Airlines Open’a sağladığı desteğin yanı sıra golf ekipmanlarının dünyanın her yerine ücretsiz taşınması gibi pek çok ayrıcalıklı hizmet de sunuyor.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar