SON DAKİKA
Tarih : 2018.04.16 17:04:25

Uçak içi Eğlence Ekranlarında, invest istanbul Projesi Yayınında

Yenilikçi teknoloji ve yurtdışında ölçeklenebilecek inovasyon içeren girişimleri global düzeyde tanıtmak amacıyla İstanbul Şehir Üniversitesi tarafından hayata geçirilen INVEST ISTANBUL projesi, Türk Hava Yolları aracılığıyla dünyaya tanıtılacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı'nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklediği ve ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi tarafından hayata geçirilen INVEST ISTANBUL Projesi'ndeki girişimcilerin videoları, Türk Hava Yolları'nın uçak içi eğlence ekranlarında yayınlanacak. Türk Hava Yolları'nın girişimcilerin iş fikirlerini geniş kitlelere anlatabilmelerine, potansiyel müşteri veya yatırımcılara erişmelerine olanak sağlayan bir platformu olan Invest on Board, her ay www.investonboard.com platformuna yüklenen sunumlar arasından seçilen 10 girişimci adayını uçak içi eğlence ekranlarında Türk Hava Yolları'nın milyonlarca yolcusu ile buluşturuyor.

Nisan ve Mayıs aylarında ise bu ekranlarda, yenilikçi teknoloji ve yurtdışında ölçeklenebilecek inovasyon içeren girişimleri global düzeyde tanıtarak, değer yaratmak amacıyla kurulan INVEST ISTANBUL projesi kapsamındaki girişimcilerin videoları yayınlanacak. INVEST ISTANBUL, geçtiğimiz yıl 1000'in üzerinde girişimci adayı arasından seçilen 20 girişimciyi Londra'da risk sermayesi grupları ve melek yatırımcılarla buluşturmuş ve büyük ilgi görmüştü. Söz konusu girişimcilere ait videolar Invest on Board platformu üzerinden Türk Hava Yolları'nın tüm yolcularına ulaşacak.

Yazarlar