SON DAKİKA
Tarih : 2017.12.06 15:07:15

THK Üniversitesi Arama Konferans Gerçekleşti

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin geleceğini tasarlamak, stratejileri ve bunun için gerekli eylem planlarını belirlemek üzere 1-3 Aralık tarihlerinde “THK Üniversitesi Arama Konferansı” gerçekleştirildi.

Konferans, “Gelecekte Havacılık ve Uzay” temasıyla, dünyada ve Türkiye’de katılımlı yöntemler konusunda yüzlerce kurum ve kuruluşla uygulama gerçekleştirmiş olan Prof. Dr. Oğuz BABÜROĞLU yürütücülüğünde gerçekleştirildi. Konferansa Rektör Prof. Dr. Ahmet Erman AKBULUT, Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şinasi Kazancıoğlu ile birlikte çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Havacılık, savunma, eğitim alanlarında önemli kuruluşların temsilcileri de “ortak akıl” yaratmayı amaçlayan katılımlı toplantıda hazır bulundu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü, TAI, Aselsan, Roketsan, Havaş ile bazı havacılık şirketlerinin üst düzey yetkilileri, farklı üniversitelerden akademisyenlerin yanı sıra Türk Hava Kurumu çatısı altında bulunan THK Teknik A.Ş. ve THK Uçuş Akademisi’nden de katılımcılar bilgi ve tecrübelerini bu konferansta paylaştı. 1 Aralık Cuma günü saat 18.00’da başlayan konferans 3 Aralık Pazar saat 18.00’de sona erdi.

Konferansta Türk Hava Kurumu Üniversite’nin vizyon ve misyonu, havacılık sektöründeki durum, uzay çalışmalarındaki gelişmeler, Türkiye’de ve dünyada yükseköğretim sistemi, havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu personel, havacılık ve eğitim alanındaki gelişmeler, ülkemiz ve dünyada yükselen akımlar ve yaşanan gelişmeler, yeni üretimler, yeni projeler ve gelecek tasarımı konuşuldu. Son derece yoğun ve hareketli geçen 2 gün boyunca tüm katılımcıların fikirleri, mevcut veriler, istatistikler, gelecek stratejileri doğrultusunda oluşturulan başlıklar farklı oturumlarda tartışıldı. Konferanstan çıkan başlıklar 7 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü dolayısıyla düzenlenecek “Gelecekte Havacılık ve Uzay” etkinliği ile kamuoyu ile paylaşılacak.

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar