SON DAKİKA
Tarih : 2017.12.07 12:22:18

ilker Aycı:Yeni Evimize Gitmek için Sabırsızlanıyoruz

Türk Hava Yolları'nın alt markası olan Turkish Cargo'nun ilk Boeing 777 Kargo uçağı teslim töreni sonrası Atatürk Havalimanı'nda görev yapan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; " 29 Ekim'de yeni havalimanımızda olmanın gayreti içerisindeyiz. Yeni evimize gitmek için sabırsızlanıyoruz" dedi.

YENİ EVİMİZE GİTMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

İlker Aycı Üçüncü Havalimanı'nın da operasyonun ağır ağır yürüdüğünü belirterek "Ağır ağır orada bir operasyon yürüyor şu anda. Takdir edersiniz ki kolay bir arazi değil. O arazinin hazırlanması ve inşaatın onun üzerinde yükselmesi için tüm çalışmalar yapıyor. Gerekli dizayn çalışmaları yapıldı ve tamamlandı. Çok yakında inşaatların yükseldiğini görebileceksiniz. Zaten son sürat terminal binası yürüyor. Diğer kısımlarda ki işlerde yürüyor. Bizimki de çok süratle bir biçimde devam edecek. İnşallah yeni havalimanımızda 29 Ekim'de olmanın gayreti içerisindeyiz. Ve inşallah orada olacağız. Yeni evimize gitmek için sabırsızlanıyoruz. Bu zamanı iyi değerlendireceğiz. Çok çalışacağız. Filomuz orada olacak inşallah." dedi.

 

THY KENDİNE ÖZGÜ TAŞIMA BİÇİMİNİ UYGULAYACAKTIR

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı,"Taşıma bir günde mi olacak. Yoksa kademeli mi olacak ?" Sorusuna  "Bunun üzerine arkadaşlar çalışmalar yaptılar. Her iki seçeneği de değerlendirdiler. Öncelikle tüm binaların hepsine taşınılacak ve oradan operasyon net olarak yürüyecek.  Filoda buradan kalkıp bir şekilde oraya inecek ve oradan devam edecek. Gerekli orat ile ilgili danışmanlar alınıyor.  Dünyada ki en iyi örneklerde inceleniyor. Hem dünyada ki büyük taşınmaların başarı örnekleri hem de bununla alakalı geçmişte yapılan büyük hataları da gözden geçiriyoruz. Bu anlamıyla THY kendine en uygun ve en özgün taşınma biçimini uygulayacaktır ve orada olacaktır. Yeni yerimiz, yeni Hub'umuz, yeni transfer merkezimiz kapasite sorunumuzun hallolduğu, teknolojik anlamda Dünya'da ki herkesin gıptayla bakacağı bir havalimanına gideceğiz.  Bunun alakalı hazırlıklarımız son sürat devm ediyor. Bu konuyla ilgili şirketimiz içerisinde özel bir ekip çalışıyor. Genel Müdürümüz takip ediyor, yönetim kurulumuz takip ediyor. Hep beraber bu işin içerisinde bu işin süratle olması konusunda mücadelemizi sürdürüyoruz. İnşallah 29 Ekim'de de orada olacağız." dedi.

 

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar