SON DAKİKA
Tarih : 2017.10.19 13:20:00

THY İçin İkram Yarışı

THY'nin Singapurlu şirketle ortak şirket kurma niyeti Do&Co'yu harekete geçirdi
 
Türk Hava Yolları'nın (THY), üçüncü havalimanında ikram hizmetleri için Singapurlu SATS ile ortak bir şirket kurabileceğini açıklaması Do&Co'yu harekete geçirdi.
 
Türk işadamı Atilla Doğudan'ın sahibi olduğu Viyana merkezli Do&Co, İstanbul üçüncü havalimanına önemli ölçüde yatırımlar yapmaya istekli olduğunu bildirdi.
 
Do&Co, üçüncü havalimanında THY ikram hizmetleri sağlayıcısı olarak seçilmemesi durumunda dahi yatırımlarına devam edeceğini açıkladı.
 
BAĞLILIK VURGUSU
 
KAP açıklamasında, THY'nin SATS ile yaptığı anlaşmaya da atıfta bulunarak "THY açıklamasında İstanbul üçüncü havalimanına taşınması ile birlikte söz konusu havalimanında ikram hizmetleri tedariği ile ilgili olarak başkaca bir şirket ile görüşmelere başladığı ve THY'nin bu hususta bir iyi niyet anlaşması imzaladığı bildirilmiştir." diyen Do&Co, kendi sözleşmelerinin sürdüğünü vurguladı. 
 
Do&Co, "Hiç süphesiz THY'ye karşı taahütlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz ve kendimizi mevcut ortaklığa bağlı görmekteyiz." dedi.
 
Türkiye'de 2006 yılında kurulan Turkish DO & CO, 2007 yılından bu yana Türkiye'nin dokuz büyük havalimanında havayolu ikram faaliyetini sürdürüyor. THY, bu şirkette yarı yarıya ortak.
 
3. HAVALİMANI MESELESİ
 
Temmuz sonunda basına yansıyan haberlerde, THY’nin ikram şirketi Do&Co ile üçüncü havalimanı konusunda görüş ayrılığı olduğu basına yansımıştı.
 
O dönemde, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan'ın bir görüşme yaptığı ve Aycı’nın üçüncü havalimanında yatırım yapması için Doğudan’dan istekte bulunduğu ancak Doğudan’ın bu isteğe olumlu yaklaşmadığı gündeme gelmişti.
 
HİSSELER SERT DÜŞTÜ
 
Do&Co hisseleri, dün THY'nin Singapur Hava Yolları'nın ikram şirketi SATS ile ortak bir şirket kurulabileceği belirtmesi ve bu kapsamda SATS'ın iştiraki olan SATS Investments ile bir niyet anlaşması imzalaması üzerine yüzde 11,55'e ulaşan değer kayıpları gördü.
 
Hisseler günü yüzde 7,68 değer kaybıyla 179,10 TL'den tamamladı.

 

Yorumlar

  • Bu habere ait bir yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yap

İsmiz :
 
Mail :
 
Yorumunuz :
 

Yazarlar

Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar