SON DAKİKA

Gezegenlerin Mesajı

  • RUHSAL BARIŞ
  • 19.01.2018 14:17

Balık burcunda ilerleyen Neptün ile Yengeç burcunda geri giden Angel asteroidi..
 

Öfke, suçlama, kızgınlık, kıskançlık, güvensizlik ve korku gibi olumsuz duyguları geride bırakmak için uygun bir gün. Ruhunuzun fısıltılarına güvenin diyor gökyüzü.. Savaştığınız tüm acılara, ızdıraplara değiyor mu değmiyor mu bugün elinizde olanlar acaba? Bu bir yenilgi değil zaten.. Tüm duygu halleri bizlere bir tecrübe.. Bazen durumları sessizce kabullenmeyi öğrenmemiz gerekir, nazikçe bir serbest bırakma gibi düşünün.. olmasına, akmasına, iz bırakmadan sıyrılıp gitmesine izin vermek, sanki bilge bir arkadaşla ateşkes ilan etmek gibi.. Mükemmel olamayız, her şey dört dörtlük olamaz, bizler dünyevi bir seyahatteyiz.

Devamlı kendimizi suçlamak, kötü hatıraları unutmaya çalışmak zorunda değiliz. Bunun yerine şefkat duygularını harekete geçirip, affedişlere yönelmek gerekir. Zararı dokunanlara teşekkür etmek, bugünkü sizin oluşmasına yardımcı olan tüm zorlayıcı şartlara saygı duymak çok önemli bu aşamada. Ancak bu şekilde gözümüzün göremediği, kulağımızın duyamadığı frekanstaki enerjiler bizleri desteklemeye ve beslemeye başlayacaktır.

Dünya gözümüzün gördüğünden ibaret değil, bilme zamanı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İletişİletişim :

İletişim:

Zerrin Zindancıoğlu

 
e-mail:
zzbutik@superonline.com
 
twitter:
@astrolozi
 
Facebook:
https://www.facebook.com/groups/Astrolozibyzizi/
 
YouTube:
Zerrin Zindancıoğlu

 

Gökyüzünden Hareketler

  • Uranüs Geri Hareketi Sonlanıyor (2 Ocak 2018) - Astrolozi
  • 15.01.2018 16:45

Eski çağların insanı geceleri başını gökyüzüne doğru kaldırdığında muhteşem bir görüntüyle karşılaşıyordu. Bu birer elmas gibi parıldayan milyonlarca yıldızla bezenmiş gökkubbenin sır dolu çehresi insanlığı bugün de meşgul etmeyi sürdürüyor. Tüm bu güzelliğin arkasında gücün ve aklın görülmez bir yaratıcı tanrısının olduğu düşüncesi tüm kültürlerden bugüne kalan en temel inançtır. İnsanlık tarihinin en gelişmiş ve pek çok sırrını hâlâ ele vermeyen Mısır kültüründe gökyüzünün bu tanrısının adı Nut’tur. Nut üzeri yıldızlarla bezenmiş bir elbise giyer ve ayakları yere basar halde tüm vücuduyla öne doğru eğilerek yeryüzünün üzerinde bir köprü oluşracak biçimde elleriyle yeryüzüne dokunur ve simgesel olarak dünyanın ve insanlığın üzerinde duran gökkubbeyi oluşturur.

Babil'de aynı tanrı Anu adıyla karşımıza çıkar. Babil dilinde isminin tam karşılığı "Gökyüzü" demektir. O "baş yaratıcı tanrı"dır, ancak ölümlülerin kavrayabileceklerinin ötesindedir. Antikiteye gelince "yıldızlarla bezeli gökyüzü" anlamına gelen ismiyle Ouranos veya Uranüs karşımıza çıkar. Bu tanrının transandental olma özelliğine paralel olarak resimlerine veya heykellerine çok nadiren rastlanır. Başta renkli kişiliğiyle mitolojik hikayenin en çok vukuatı olan tanrısı Zeus olmak üzere diğer bütün Yunan mitolojisinin yüksek sosyetesinden çok farklı özellikler taşır. O diğerleri gibi insansı zaaflar göstermeyen göksel bir tanrıdır. O diğer tanrılar ortaya çıkmadan daha önceleri var olan gücün sembolüydü ve gökyüzü aslında onun silüeti, resmiydi.

Gökyüzü ile birlikte havayı ve malum uzayı da temsil eder. Belki de bu yüzden insanlar onun resmini yaratmak ihtiyacı duymadılar; O zaten çok güzeldi! Yunan mitolojisinde, Uranüs, dünyayı yaratan yüksek bilinç olarak görünür. Uranüs, gökyüzünün sembolüdür ve orijinaldir. En önemli mitolojilerde bu figür yaratıcı olarak geçmektedir. Uranüs, cinsel açıdan Dünya ya da Gaia olarak bilinen Tabiat Ana’yı uyandırır. Mitolojiye göre, Gaia’yı tohum yağmuru ile hamile bırakmıştır ve böylece, Dünya ve gökyüzü birleşmiş ve hayat meydana gelmiştir. Yunan hikayesinin babası olarak bilinen Uranüs hayatın düğümlerini çözmüştür. Uranüs, kısa sürede Gaia’dan zorlukla meydana gelen evlatlarını bulmuştur. Gaia, üç tane, yüz kollu dev, üç tane tepegöz (kiklops-tek gözlü dev) ve on iki Titan meydana getirmiştir. Üç tepegöz Gaia ve Uranüs daha sonra tanrı figürleri olmuşlardır.

Demir işçiliğine ışık ve şimşek ile biçim vererek yenilik getirmişlerdir. Daha sonra ukala ve inatçı olmaya başladıkları için sorunlar yaşamışlardır. Çok güçlü olan çocuklar topluma ayak uydurmakta güçlük çekmişlerdir (bu Kova’nm özelliklerinden biridir). Uranüs, çocuklarını karanlık yeraltı dünyasına atmıştır, orada durulacaklarını ummuştur. Ne var ki, Uranüs artık tükenmiş ve hayal kırıklığına uğramıştır, hiçbir evladının mükemmel olmadığını anlamıştır. Bir gün, Uranüs Gaia’nın (tabiat ana) içine tekrar sokmak suretiyle çocuklarını teker teker gömmeye karar verir. Tahmin edebileceğiniz gibi, çocukların hepsini rahme geri sokmak çok acı verecek bir işlem olacaktır. Bir müddet sonra külfet o kadar ağır gelir ki, Gaia isyan eder. Gaia çocuklarından babalarının onlara yaptıklarının hesabını sormaları için gönüllü olmalarını ister. Titanların çoğu babasına karşı gelmek istemezler. Sadece çocukların en küçüğü olan Cronus (Satürn olarak da bilinir, olgun sorumluluğun gezegenidir) babasına karşı gelmeye cesaret eder. Muhtemelen adaleti sağlamak istediğinden kabul etmiştir; bu sorumluluk ona aittir. Babasının genital organlarını kesmek için orak kullanır ve onları denize fırlatır. Bu vahşet sonrasında Uranüs’ün kanları Gaia’ya yayılmış ve Gaia tekrar hamile kalmıştır. Tüm çocuklara karşı büyük bir öfke doğurmuştur. Daha sonra bu öfke, dünyaya nefret ve vahşet saçacaktır.

Uranüs çocuklarına karşı çok öfkelidir, Cronus’dan (Satürn) hıncını çıkarmak ister. Tüm bunlardan sonra iyi olan tek şey, Aşk tanrısı Afrodit’in (Venüs), köpükler arasında, bir deniz kabuğunun içinden doğuşudur. Cronus, mitolojiye göre, Uranüs’ün bu rahatsız edici davranışından ve yarattığı kaos ortamından kurtulmuştur. Cronus’un (Satürn) bilge bir yönetici haline geldiğini düşünebilirsiniz ama bu doğru değildir. Aslında, Cronus giderek babası Uranüs’ün olduğundan daha kötü bir hal almıştır. Uranüs ve Gaia’nın geleceği görebilme yetenekleri vardır (Kova’nın diğer bir özelliği) ve Cronus’a olacakları anlatmışlardır ama o onları dinlememiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 


  • ÖZGÜRLEŞME VE YENİLENME ZAMANI
  • 18.01.2018 12:30
  • Devamı >>>
  • Akrep burcundaki Jüpiter ile Oğlak burcundaki Pluto sextil açısı..
  • 16.01.2018 20:01
  • Devamı >>>
Tasarım ve Programlama: Gökçen Çağlar